SK-GEN4-43DT-AR
Manufacturer Part Number:
SK-GEN4-43DT-AR
Manufacturer/Brand:
4D Systems
Part of Description:
DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
4.3" (109.22mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 272
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
I²C, SPI, TTL
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H