GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-VPT
- Manufacturer Part Number:
- GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-VPT
- Manufacturer/Brand:
- Matrix Orbital
- Part of Description:
- LCD TOUCH TFT 3.5" RS232/I2C
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Matrix Orbital
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 3.5" (88.90mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 320 x 240 (QVGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- I²C, RS-232
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 72.68mm W x 54.96mm H