FAN1587AD15X
- Manufacturer Part Number:
- FAN1587AD15X
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild Semiconductor
- Part of Description:
- FIXED POSITIVE LDO REGULATOR
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Fairchild Semiconductor
- Product Category :
- Special Purpose Regulators
- Applications :
- Converter, Intel Pentium® GTL+
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- TO-252, (D-Pak)
- Voltage - Input :
- 2.4V ~ 12V
- Voltage - Output :
- 1.5V