NCV97400MW00R2G
- Manufacturer Part Number:
- NCV97400MW00R2G
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- IC PMIC MULTI-OUTPUT 32QFNW
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Special Purpose Regulators
- Applications :
- Automotive
- Mounting Type :
- Surface Mount, Wettable Flank
- Number of Outputs :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 32-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 32-QFNW (5x5)
- Voltage - Input :
- 4.1V ~ 40V
- Voltage - Output :
- 3.3V, 5.5V