GTVA126001EC-V1-R0
- Manufacturer Part Number:
- GTVA126001EC-V1-R0
- Manufacturer/Brand:
- Wolfspeed
- Part of Description:
- 600W GAN HEMT 50V 1.2-1.4GHZ FET
- Stock Condition:
- 30
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Wolfspeed
- Product Category :
- RF FETs, MOSFETs
- Configuration :
- Current - Test :
- 100 mA
- Current Rating (Amps) :
- Frequency :
- 1.2GHz ~ 1.4GHz
- Gain :
- 20dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Noise Figure :
- Package / Case :
- H-36248-2
- Power - Output :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- H-36248-2
- Technology :
- HEMT
- Voltage - Rated :
- 125 V
- Voltage - Test :
- 50 V