LM3S317-IQN25-C2
- Manufacturer Part Number:
- LM3S317-IQN25-C2
- Manufacturer/Brand:
- Luminary Micro
- Part of Description:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Luminary Micro
- Connectivity :
- Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 6x10b
- Number of I/O :
- 30
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 48-LQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 48-LQFP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V