B1701NG--20D000314U1930
- Manufacturer Part Number:
- B1701NG--20D000314U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 2.0(L)X1.3(W)X0.8(H) MM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.90mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.40mm x 1.30mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 360mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00mm L x 1.30mm W
- Supplier Device Package :
- 0805
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.3V
- Wavelength - Dominant :
- 525nm
- Wavelength - Peak :
- 520nm
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| B170 | Excelitas Technologies | 9,275 | BASIC MODULE W/ 170MM WD |