NDM2Z-25HT-P-001
- Manufacturer Part Number:
- NDM2Z-25HT-P-001
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 0.6-3.3V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 25A
- Efficiency :
- 93.9%
- Features :
- Digital
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 15-DIP Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.01" L x 0.54" W x 0.32" H (25.7mm x 13.8mm x 8.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- 14V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.6 ~ 3.3V