RN73H2ETTD1240C50
Manufacturer Part Number:
RN73H2ETTD1240C50
Manufacturer/Brand:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part of Description:
RES 124 OHM 0.25% 1/4W 1210
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
124 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%