4606X-AP2-102LF
Manufacturer Part Number:
4606X-AP2-102LF
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 6SIP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
6
Number of Resistors :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
6-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
4606 3M 7,509 WIRE SPLICE BURIED CLOSURE 300PR
4606 Keystone Electronics Corp. 1,337 CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN
4606 Bourns, Inc. 5,057 FIXED IND 2.4UH 1.5A 190 MOHM TH