CSR1225FT21L0
Manufacturer Part Number:
CSR1225FT21L0
Manufacturer/Brand:
Stackpole Electronics, Inc.
Part of Description:
RES 0.021 OHM 1% 3W 2512 WIDE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
21 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
1225
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%