209-2-1-53F-2-9-75-H
Manufacturer Part Number:
209-2-1-53F-2-9-75-H
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Airpax
Part of Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 75A 125VDC
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
75A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
125 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
209-1-1-50-2-8-10 Sensata Technologies – Airpax 6,265 CIR BRKR MAG-HYDR 10A 125VDC
209-1-1-50-2-8-50 Sensata Technologies – Airpax 5,304 CIR BRKR MAG-HYDR 50A 125VDC
209-1-1-51-2-8-10 Sensata Technologies – Airpax 5,610 CIR BRKR MAG-HYDR 10A 125VDC
209-1-1-51-2-8-20 Sensata Technologies – Airpax 6,183 CIR BRKR
209-1-1-51-2-8-50-H Sensata Technologies – Airpax 8,839 CIR BRKR
209-1-1-51-2-8-6 Sensata Technologies – Airpax 6,665 CIR BRKR MAG-HYDR 6A 125VDC
209-1-1-51-2-9-100 Sensata Technologies – Airpax 7,749 CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
209-1-1-51-2-9-125 Sensata Technologies – Airpax 6,179 CIR BRKR MAG-HYDR 125A 125VDC
209-1-1-51-2-9-60 Sensata Technologies – Airpax 8,829 CIR BRKR MAG-HYDR 60A 125VDC
209-1-1-51-2-9-80-V Sensata Technologies – Airpax 8,509 CIR BRKR
209-1-1-52-1-2-110 Sensata Technologies – Airpax 9,836 CIR BRKR MAG-HYDR 110A 65VDC
209-1-1-52-1-2-40 Sensata Technologies – Airpax 9,877 CIR BRKR
209-1-1-52-1-7-10-V Sensata Technologies – Airpax 7,354 CIR BRKR MAG-HYDR 10A 65VDC
209-1-1-52-1-7-15-V Sensata Technologies – Airpax 9,290 CIR BRKR MAG-HYDR 15A 65VDC