SL20-200/480+LXI
- Manufacturer Part Number:
- SL20-200/480+LXI
- Manufacturer/Brand:
- Magna-Power Electronics
- Part of Description:
- POWER SUPPLY PROGRAMED DC 4 KW 0
- Stock Condition:
- 100
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Magna-Power Electronics
- Product Category :
- Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 200A
- Display Type :
- LED
- Features :
- Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- Power (Watts) :
- 4000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
- Type :
- Rack Mount (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 20VDC
- Voltage - Supply :
- 480VAC