CRHV1206AF15M0JKE5
- Manufacturer Part Number:
- CRHV1206AF15M0JKE5
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Dale
- Part of Description:
- RES SMD 15M OHM 5% 0.3W 1206
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- 0.027" (0.69mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 15 MOhms
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%