DS01C-254-S-10BE
Manufacturer Part Number:
DS01C-254-S-10BE
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
Stock Condition:
125
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current Rating (Amps) :
25mA
Features :
Height Above Board :
0.264" (6.70mm)
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Voltage Rating :
24VDC
Manufacturer related products
    BUZZER PIEZO 10V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 16.9X16.9MM SMD
    BUZZER PIEZO 12V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 32MM FLANGE
    BUZZER PIEZO 12V 41.8MM FLANGE
Catalog related products
  • C&K, now part of Littelfuse
    SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
  • E-Switch
    SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
  • TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
    SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
  • Nidec Components
    SWITCH ROTARY DIP SP4T 100MA 5V
  • C&K, now part of Littelfuse
    SWITCH PIANO DIP SPST 100MA 5V