Y0007100R000B9L
- Manufacturer Part Number:
- Y0007100R000B9L
- Manufacturer/Brand:
- VPG Foil
- Part of Description:
- RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- VPG Foil
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.336" (8.53mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.6W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%