VR68000001205JAC00
Manufacturer Part Number:
VR68000001205JAC00
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
RES 12 MOHM 1W 5% AXIAL
Stock Condition:
521
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
12 MOhms
Size / Dimension :
0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%