G24071932200J7B000
- Manufacturer Part Number:
- G24071932200J7B000
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- RES 220 OHM 5% WW
- Stock Condition:
- 98
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 7W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 220 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 0.760" L (8.50mm x 19.30mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- 100/ +180ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%