71L30-02-1-03N
Manufacturer Part Number:
71L30-02-1-03N
Manufacturer/Brand:
Grayhill, Inc.
Part of Description:
SWITCH KEY 3POS SP3T 250MA 115V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
Keylock Switches
Actuator Type :
Flat Key
Angle of Throw :
30°
Circuit :
SP3T
Contact Finish :
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Features :
Key Removable Positions :
1 and 180°
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.05mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On-On
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN BIND POST SPRING-LOAD
    CONN BIND POST SPRING-LOAD BLACK
    CONN BIND POST SPRING-LOAD RED
    CONN BIND POST SPRING-LOAD RED
Catalog related products
  • E-Switch
    SWITCH KEYLOCK 2POS SPST 1A 125V
  • E-Switch
    SWITCH KEYLOCK 2POS SPST 4A 125V
    SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 4A 125V
  • NKK Switches
    SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
  • NKK Switches
    SWITCH KEYLK 2POS SPDT 0.4VA 28V