LGA50A-12-SCJ1
- Manufacturer Part Number:
- LGA50A-12-SCJ1
- Manufacturer/Brand:
- Cosel
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Cosel
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 4.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.20" L x 1.97" W x 1.12" H (132.1mm x 50.0mm x 28.4mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 132 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V