56J30-01-4-02N
- Manufacturer Part Number:
- 56J30-01-4-02N
- Manufacturer/Brand:
- Grayhill, Inc.
- Part of Description:
- SWITCH KEYLOCK
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Grayhill, Inc.
- Product Category :
- Keylock Switches
- Actuator Type :
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit :
- 4PDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Brass
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 200mA (AC/DC)
- Features :
- Key Removable Positions :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 2
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V