410-K-2-02-125A
Manufacturer Part Number:
410-K-2-02-125A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIR BRKR 125A 240VAC 110VDC
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
UL1077
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
125A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
110 V