Y607110R0000A9L
- Manufacturer Part Number:
- Y607110R0000A9L
- Manufacturer/Brand:
- VPG Foil
- Part of Description:
- RES 10 OHM .3W .05% RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- VPG Foil
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.450" (11.43mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.05%