FCR50SJT-52-130R
- Manufacturer Part Number:
- FCR50SJT-52-130R
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- RES 130 OHM 5% 1/2W AXIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Carbon Film
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 130 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -500/ +350ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%