ANT-GNFPC-SHL1100UF
- Manufacturer Part Number:
- ANT-GNFPC-SHL1100UF
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity
- Part of Description:
- RF ANT GNSS FPC L1 100MM UFL
- Stock Condition:
- 987
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TE Connectivity
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz, 1.602GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- Gain :
- 3.2dBi, 3.2dBi, 2.6dBi, 2.6dBi
- Height (Max) :
- 0.004" (0.10mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 4
- Power - Max :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Return Loss :
- RF Family/Standard :
- Navigation
- Termination :
- MHF1, U.FL
- VSWR :
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| ANT-01-R | Circuit Design | 10 | 434 MHZ ANTENNA WITH COAX CABLE |