ANT-GNCP-C25L15100
- Manufacturer Part Number:
- ANT-GNCP-C25L15100
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity
- Part of Description:
- RF ANT GNSS GPS L1L5 25X25 LNA
- Stock Condition:
- 53
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TE Connectivity
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Ceramic Patch
- Applications :
- Beidou, COMPASS, GALILEO, GLONASS, GPS, IRNSS, NavIC, Qzss
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
- Frequency Group :
- UHF (1GHz ~ 2GHz)
- Frequency Range :
- 1.164GHz ~ 1.189GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz
- Gain :
- 26.8dBi, 25.3dBi, 26.6dBi, 24.4dBi
- Height (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 4
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Return Loss :
- -11.2dB, -18.1dB, -18.1dB, -20.7dB
- RF Family/Standard :
- Navigation
- Termination :
- U.FL
- VSWR :
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| ANT-01-R | Circuit Design | 10 | 434 MHZ ANTENNA WITH COAX CABLE |