29-CBSA-5.75X5.75X0.2
- Manufacturer Part Number:
- 29-CBSA-5.75X5.75X0.2
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 5.75" X 5.75" SMD T/H
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.200" (5.08mm)
- Length - Overall :
- 5.750" (146.05mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount, Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 5.750" (146.05mm)