XBRR-24Z8UT
- Manufacturer Part Number:
- XBRR-24Z8UT
- Manufacturer/Brand:
- Rabbit Semiconductor (Digi)
- Part of Description:
- PRO ZIGBEE U.FL ANT THROUGH-HOLE
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Rabbit Semiconductor (Digi)
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Integrated, Trace + U.FL
- Current - Receiving :
- 14.5mA
- Current - Transmitting :
- 195mA
- Data Rate :
- 250kbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- 1MB Flash, 96kB RAM
- Modulation :
- DSSS
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 20-DIP Module
- Power - Output :
- 19dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- Zigbee®
- RF Family/Standard :
- 802.15.4, Bluetooth
- Sensitivity :
- -103dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, SPI, UART
- Utilized IC / Part :
- EFR32MG
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 3.8V