TLI4971A075T5E0001XUMA1
- Manufacturer Part Number:
- TLI4971A075T5E0001XUMA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 75A 8TISON
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±3.45%
- Current - Sensing :
- 75A
- Current - Supply (Max) :
- 25mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 240kHz
- Linearity :
- ±2.25%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 8-PowerTDFN
- Polarization :
- Unidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 250ns
- Sensitivity :
- 16mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- PG-TISON-8-1
- Voltage - Supply :
- 3.1V ~ 3.5V