CR5410-20
Manufacturer Part Number:
CR5410-20
Manufacturer/Brand:
CR Magnetics, Inc.
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
Stock Condition:
26
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
CR Magnetics, Inc.
Product Category :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
20A
Current - Supply (Max) :
40mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 4kHz
Linearity :
Mounting Type :
DIN Rail, Panel
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
24V