MLX91221KDF-ABF-010-RE
- Manufacturer Part Number:
- MLX91221KDF-ABF-010-RE
- Manufacturer/Brand:
- Melexis
- Part of Description:
- IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Melexis
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 10A
- Current - Supply (Max) :
- 26mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.6%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Fixed, Voltage
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 2µs
- Sensitivity :
- 120mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V