APL1111-1REC4-65F-303-M
Manufacturer Part Number:
APL1111-1REC4-65F-303-M
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Airpax
Part of Description:
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
30A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
4
Product Status :
Obsolete
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
65 V