DPD120005-P13N-SZ
- Manufacturer Part Number:
- DPD120005-P13N-SZ
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- 72" (1.83m)
- Current - Output (Max) :
- 50mA
- Efficiency :
- Features :
- Form :
- Wall Mount (Class II)
- Input Connector :
- NEMA 1-15P
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Negative Center
- Power (Watts) :
- 600 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Region Utilized :
- North America
- Size / Dimension :
- 2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 12V