RG0603P-1820-D-T10
- Manufacturer Part Number:
- RG0603P-1820-D-T10
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- THIN FILM CHIP RESISTORS 0201 SI
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- 0.010" (0.26mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 182 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Supplier Device Package :
- 0201
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%