C1501WABB
- Manufacturer Part Number:
- C1501WABB
- Part of Description:
- SWITCH ROCKER SPST-NO 16A 250V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC), 10A (DC)
- Ingress Protection :
- Splash Proof
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 27.30mm x 12.30mm
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 24 V
| C150 | Excelitas Technologies | 1 | COAX ILLUM MODULE W/ 150MM WD |