A31ACQ24VDC2D
- Manufacturer Part Number:
- A31ACQ24VDC2D
- Part of Description:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 80 A
- Features :
- Diode
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max