CC18SA480-60HZ
- Manufacturer Part Number:
- CC18SA480-60HZ
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- RLY CONT 3P 480V 60HZ 1NO/1NC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 480VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 18 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 408 VAC
- Must Release Voltage :
- 144 VAC
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 690VAC - Max