CLM1C03240
- Manufacturer Part Number:
- CLM1C03240
- Manufacturer/Brand:
- Siemens
- Part of Description:
- CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,N1,
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Siemens
- Product Category :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 204 VAC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- 75°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max