CLM1C04208
- Manufacturer Part Number:
- CLM1C04208
- Part of Description:
- CONTACTOR LTG M-HELD,30A,4NO,N1,
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Coil Voltage :
- 208VAC
- Contact Form :
- 4PST-NO (4 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 176.8 VAC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- 75°C
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max