RPST1224-200-160
- Manufacturer Part Number:
- RPST1224-200-160
- Manufacturer/Brand:
- Tycon Systems, Inc.
- Part of Description:
- REMOTEPRO 12V 40W CONTINUOUS REM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Tycon Systems, Inc.
- Product Category :
- Solar Cells
- Current - Short Circuit (Isc) :
- Current @ Pmpp :
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Cells
- Power (Watts) - Max :
- 160 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 53.386" L x 30.709" W (1356.00mm x 780.00mm)
- Type :
- Voltage - Open Circuit :
- Voltage @ Pmpp :
- 24 V