51.6-ND-57-36-M6
- Manufacturer Part Number:
- 51.6-ND-57-36-M6
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- MAGNET 2.244"D X 0.445"THICK RND
- Stock Condition:
- 4
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Multi Purpose Magnets
- Finish :
- Zinc
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Neodymium Iron Boron (NdFeB)
- Operating Temperature :
- 80°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 2.244" Dia x 0.445" H (57.00mm x 11.30mm)