G9SA-301 AC100-240
- Manufacturer Part Number:
- G9SA-301 AC100-240
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY SAFETY 3P 120V-240V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- 100 ~ 240VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 5 A
- Features :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 30 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max