SR06AM110
- Manufacturer Part Number:
- SR06AM110
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY SAFETY 3PST 4A 110V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- 110VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 4 A
- Features :
- Lighted Indicator
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max