SP-L-0200-103-3%-ST
Manufacturer Part Number:
SP-L-0200-103-3%-ST
Manufacturer/Brand:
Spectra Symbol
Part of Description:
SENSOR LINEAR 200MM SOLDER TAB
Stock Condition:
49
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Spectra Symbol
Product Category :
Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
Flexible Membrane - Linear
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Linearity :
±3%
Mounting Type :
Custom
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Output :
Resistive
Output Signal :
Package / Case :
Sensor Strip
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%