MCRL010025R00KHB00
- Manufacturer Part Number:
- MCRL010025R00KHB00
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Dale
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 25 OHM 10% 100W
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.750" (19.05mm)
- Lead Style :
- Quick Connects, 0.188" (4.78mm)
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 130°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 25 Ohms
- Size / Dimension :
- 4.563" L x 0.750" W (115.90mm x 19.05mm)
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±10%