RWST30250C1803JB00
- Manufacturer Part Number:
- RWST30250C1803JB00
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sfernice
- Part of Description:
- SFERNICE FIXED RESISTORS
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets (not included)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 450°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 280W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 180 kOhms
- Size / Dimension :
- 1.299" Dia x 9.843" L (33.00mm x 250.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%