T100X000YW1
- Manufacturer Part Number:
- T100X000YW1
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- SUPER-TACK CONTINUOUS TAPE, RED,
- Stock Condition:
- 2
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Backing, Carrier :
- Polyester
- Color :
- Red
- Length :
- 100' (30.5m) 33.3 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Labeling
- Temperature Range :
- -40°F ~ 302°F (-40°C ~ 150°C)
- Thickness :
- 0.0039" (3.9 mils, 0.099mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Width :
- 1.00" (25.40mm)