BU-P3782-24-0
Manufacturer Part Number:
BU-P3782-24-0
Manufacturer/Brand:
Mueller Electric Co.
Part of Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
Stock Condition:
23
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Product Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
24.0" (609.60mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
5A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Multi-Stacking, Front and Vertical
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
300V
Wire Gauge :
20 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CABLE ASSY BNC PLUG RG58 3'
    CABLE ASSY BNC PLUG RG58 5'
    CBL ASSY SMA PLUG-PLUG RG316 12"
    ADAPTER TIP JACK TO BANANA PLUG
    CONN BIND POST FLUTED BLACK
Catalog related products
  • Pomona Electronics
    TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
  • Pomona Electronics
    TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
    TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
    TEST LEAD BANANA TO BANANA 8"
    TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"