CT2147-100-4
- Manufacturer Part Number:
- CT2147-100-4
- Manufacturer/Brand:
- Cal Test Electronics
- Part of Description:
- TEST LEAD BANANA TO BANANA 39.4"
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Cal Test Electronics
- Product Category :
- Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 39.4" (1000.00mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Lead, Yellow
- Current Rating (Amps) :
- 12A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- CAT II 600V
- Stacking Method :
- Front Stacking (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 600V
- Wire Gauge :
- 18 AWG
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| CT2100 | Dialight | 6,176 | LINKING CABLE 2WAY F-F 100MM |