SPNH315.X3L
- Manufacturer Part Number:
- SPNH315.X3L
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- 1500VDC 315 AMP PHOTOVOLTAIC FUS
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Solar (Photovoltaic)
- Approval Agency :
- CE, gPV, IEC, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 30kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 315A
- Features :
- Fuse Type :
- Rectangular
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 5.165" L x 2.874" W x 2.874" H (131.20mm x 73.00mm x 73.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1.5 kV